Jakie gry towarzyskie wybrać na spotkanie z przyjaciółmi?

Na wstępie warto zaznaczyć, iż planszowych gier towarzyskich nie brakuje oraz mamy konsumenci mamy duży wybór. Tym samym każdy może wybrać odpowiedni tytuł, który idealnie wpasuje się w gusta odbiorcy. Znaleźć możemy zarówno tytuły lekkie oraz niezobowiązujące, jak i te znacznie cięższe. To do nas zależy, czy rozgrywka będzie toczyć się w małym gronie, czy zabawa lepiej sprawdzi się w liczniejszym towarzystwie. Jeżeli nadal osoby nie są przekonane, iż gier towarzyskich na rynku jest sporo, to wystarczy przejrzeć serwisy ogłoszeniowe czy osobiście udać się do sklepu. Jeżeli chodzi o cena takich gier to nie ma jednej określonej ceny. Oczywiste jest, że znajdą się te tytuły tańsze i droższe. Dlatego czasami lepiej jest zdecydować się na zakup tańszej alternatywy bądź gry używanej.

Taboo

Taboo możemy porównać do popularnej gry w kalambury, lecz w nowej odświeżonej wersji. Wybrać możemy karty z hasłami oraz listę słów zakazanych, będących tabu. Podsumowując te informacje, zabawa polega na przekazaniu wylosowanego wcześniej hasło swojej drużynie, ale słowa zakazane nie mogą zostać użyte. Natomiast jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, to persona obserwująca używa piszczałki, co skutkuje unieważnieniem hasła oraz odrzucenia karty. Udział w zabawie może wziąć od 4 do 12 osób.

Dixit

Wiele osób uważa Dixit za totalnego klasyka i mają w tym racje. Znacznie częściej ten tytuł jest polecany dzieciom oraz młodzieży, lecz nie oznacza to, że nie może zostać wybrana w starszym społeczeństwie. W pudełku znajdziemy 80 kart z cudownymi obrazami. Każdy gracz sięga po jedną kartę, aby później wymyślić do niej skojarzenia. Zadaniem pozostałych graczy jest wybranie na podstawie skojarzeń jedną ze swoich kart, aby następnie wszystkie razem przetasować oraz odgadną, którą z nich opisywał bajarz. W teorii gra wydaje się mało skomplikowana, jednakże ciekawe czy nie banalne skojarzenia potrafią wprowadzić człowieka w błąd. Rozgrywkę można rozpocząć od 3 osób do 6.